Vuvuzela patří ke kultuře a temperamentu Afriky

Jihoafrický artikl číslo jedna pro fanoušky fotbalu se jmenuje Vuvuzela. Trubku z plastu objevily miliony televizních diváků během Poháru konfederací v JAR. Rychle zjistili, proč její název v řeči Zulu znamená "dělat hluk".

Trubka vydává zvuk o síle 123,9 decibelů, její menší sestra s plynovou náplní známá ze stadionů 123,2 decibelů. Původní Kuduzela, vyráběná z rohu antilopy Kudu, má stočený tvar, což jí dodává obzvlášť hluboký zvuk. Podle staré africké tradice se s její pomocí svolávali shromáždění a bojovníci před bitvou.

Vuvuzela je přibližně 70 cm dlouhá trubka, která vydává silný zvuk podobný siréně nebo troubení slona. Původ jejího jména není jasný, může pocházet ze slova zulu, což znamená "dělat hluk", nebo z vuvu, čili citoslovce vyjadřujícího zvuk, který trubka vydává. Původně byla z cínu, až později ji začali vyrábět z plastu a její historie se pravděpodobně váže k africké tradici troubení na roh.

Jihoafričtí fanoušci si v současnosti bez vuvuzely neumějí představit žádný fotbalový zápas. A to přesto, že sílu hluku z fotbalového stadionu tehdy lze přirovnat až k hřmotu startujícího letadla. Právě z tohoto důvodu bylo používání vuvuzely často terčem kritiky. Odpůrci tvrdí, že zvuk nástroje může znepokojovat a vyrušovat hráče a trenéry. Jihoafričtí fanoušci však oponují, že zvuk vuvuzely oživuje průběh zápasu, a zatímco jiné národy na fotbale bubnují nebo zpívají, Jihoafričané troubí.

Německý výrobce vuvuzely pro MS pamatoval i na bezpečnost, v případě jejího použití jako zbraně se okamžitě rozpadne na části.

Trubka Vuvuzela Česko - duo pack 1

340 Kč s DPH

Podpořte v hospodách nebo na náměstích české fotbalisty a hokejisty nebo váš oblíbený fotbalový či hokejový klub a kupte si jedinečnou a originální plastovou trubku Vuvuzela v českých národních barvách. Trubka je velká cca 60 centimetrů, skládá se ze tří částí a balená je v plastovém obalu. Čtěte více

Dostupnost: Produkt již není v nabídce

Doplňující informace

Kód zboží: 12305
Materiál: Plast
Rozměry: 60 cm
Obsah balení: 2 ks

Diskuse (0)

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Dotaz k produktu

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. K tomuto účelu můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na "Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení